+48 577 605 755

rejestracja 08.00-18.00

grupa pediatryczna trawowa 1

poznaj naszych specjalistów

monika-wolnowska

SPECJALISTA PEDIATRII - lek.med. Monika Wolnowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu ŚUM w Katowicach. Specjalista pediatrii. Od 1995r. asystent oddziału pediatrycznego Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Od 2018r. pełni funkcję ordynatora w tym oddziale. W latach 1996-2012 pediatra w NZOZ Combi Med. Od 2000r. zajmuje się ultrasonografią - certyfikat w zakresie USG jamy brzusznej, szyi, tarczycy i płuc w pediatrii. Porady z zakresu profilaktyki i leczenia chorób wieku dziecięcego. Ultrasonografia.

przyjmuje pacjentów w ramach własnej praktyki

Roman Sikora

SPECJALISTA PEDIATRII I NEONATOLOGII - lek.med. Roman Sikora

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista pediatrii i neonatologii. Od 2008 r. starszy asystent w Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzS w Częstochowie. Dyżury lekarskie w Klinice Intensywnej Terapii Noworodka GCZD w Katowicach oraz w Oddziale Neonatologii MSz Zespolonego w Częstochowie. Wykładowca w Szkole Rodzenia Juliamed. Porady z zakresu profilaktyki i leczenia chorób wieku dziecięcego. Ultrasonografia. .

przyjmuje pacjentów w ramach własnej praktyki

agnieszka-morawiec-knysak

SPECJALISTA NEFROLOGII - Dr n. med. Aurelia Morawiec-Knysak

Ordynator Oddziału Nefrologii Dzieci Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu od 2002 roku. Specjalista pediatrii, nefrologii oraz nefrologii dziecięcej. Szanowana przez pacjentów za wiedzę i profesjonalne podejście oraz niezwykłą empatię i dobroć. Porady z zakresu: - wady wrodzone układu moczowego - infekcje dróg moczowych - wodonercze - refluks pęcherzowo - moczowodowy - torbielowata choroba nerek - kamica nerkowa - moczenie nocne i dzienne - niewydolność nerek Ultrasonografia.

Agnieszka Krzywicka

SPECJALISTA GASTROENTEROLOGII - Dr n. med. Agnieszka Krzywicka

Pediatra z niemal 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista z zakresu gastroenterologii i gastroenterologii dziecięcej. Stanowi część zespołu lekarskiego w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. Porady z zakresu: -choroby przewodu pokarmowego mające przyczyny organiczne oraz psychogenne (zespół jelita drażliwego, refluks żołądkowo - przełykowy) -biegunki ostre i przewlekłe -alergie pokarmowe -zespoły złego wchłaniania, w tym celiakia -brak oczekiwanego przyrostu masy ciała.

Olga Michoń

SPECJALISTA PEDIATRII lek.med. Olga Michoń

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2007-2018 r. - asystent w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. W 2013 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii, natomiast w 2017 r. w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Obecnie pracuje jako starszy asystent na Oddziale Pediatrycznym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie Porady z zakresu: - niedokrwistość - małopłytkowość - zaburzenia ilościowe krwinek białych (leukopenia, leukocytoza) - skazy krwotoczne osoczowe (hemofilia) i naczyniowe - choroby węzłów chłonnych - choroby rozrostowe układu krwiotwórczego (białaczki) - zaburzenia odporności.

Dorota Karbowska

SPECJALISTA ENDOKRYNOLOGII Dr n.med. Dorota Karbowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalistka endokrynologii dziecięcej. Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Starszy asystent w Oddziale Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Zaburzeń Rozwoju Płci w Katowicach. Porady z zakresu: -zaburzenia wzrostu (niedobór bądź nadmiar wzrostu oraz za wolny lub za szybki wzrost) - zaburzenia odżywiania (słaby lub nadmierny przyrost wagi) - brak objawów dojrzewania płciowego u nastolatków - brak miesiączki - nadmierne i zbyt szybkie dojrzewanie płciowe - nieprawidłowy rozwój narządów płciowych - wypadanie włosów oraz łysienie - zaburzenia seksualne - zaburzenia nastroju, brak koncentracji, nerwowość, płaczliwość, problemy z pamięcią.

trawowa1

Magda Chobot Leśniczek

trawowa1

Anita Morzyk

tomasz-smyła

SPECJALISTA CHIRURGII DZIECIĘCEJ Dr n.med. Tomasz Smyła

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Wieloletni asystent w Katedrze i Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. W latach 2010-2019 ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej Powiatowego Szpitala Śląskiego w ZZOZ w Cieszynie. Porady z zakresu : - profilaktyki i leczenia schorzeń stawu biodrowego niemowląt i dzieci (opieka preluksacyjna, w tym usg stawów biodrowych), - chirurgii ogólnej i urazowej dzieci, - urologii dziecięcej. - kwalifikacja do zabiegu operacyjnego..

palutek

SPECJALISTA PEDIATRII - lek.med. Katarzyna Marmol -Palutek

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie starszy asystent i zastępca ordynatora w Oddziale Pediatrycznym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Posiada certyfikaty Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie usg jamy brzusznej i płuc u dzieci. Zapewnia porady pediatryczne dzieciom zdrowym i chorym, usg point-of-care.

trawowa1

SPECJALISTA PEDIATRII - lek. med. Maria Stachura

Ines Grzyb

lek.med. Ines Miszczak-Grzyb

Jest absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalizuje się w dziedzinie pediatrii w oddziale pediatrycznym MSz Zespolonego w Częstochowie. Posiada Certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii jamy brzusznej w pediatrii oraz certyfikat medycznego języka migowego (System Językowo-Migowy). Zapewnia porady i konsultacje z zakresu pediatrii, USG brzucha i płuc point-of-care.

łebek

lek. med. Mikołaj Łebek

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalizuje się w dziedzinie pediatrii w Oddziale Pediatrycznym MSz Zespolonego w Częstochowie, pracując jednocześnie w Poradni dzieci i osób dorosłych GZOZ w Poczesnej. Posiada Certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii jamy brzusznej w pediatrii. Zapewnia porady i konsultacje z zakresu pediatrii, USG jamy brzusznej i płuc point-of-care.

julia-jaros

PSYCHOLOG mgr Julia Jaros

Absolwentka psychologii na Uniwersytet SWPS w Katowicach. Zdobywała doświadczenie na praktykach w Środowiskowych Domach Samopomocy, Poradni Leczenia Zdrowia Psychicznego oraz Gabinecie Diagnozy Psychologicznej i Psychoterapii. Ukończyła szkolenia dotyczące m.in. pracy z lękiem, terapii behawioralnej i treningu umiejętności społecznych oraz komunikacyjnych. Obecnie kształci się w Katedrze Psychoterapii UJ, przygotowując się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Porady i pomoc w zakresie: - odchylenia lub opóźnienia rozwoju, - trudności wychowawcze (agresja, nadpobudliwość, nadruchliwość, apatia, lęki, chorobliwa nieśmiałość) - zaburzenia odżywiania - traumatyczne przeżycia - zaburzenia uczenia się

lek. med. Łukasz Muskała

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalizuje się w dziedzinie Medycyny Rodzinnej w NZOZ Skor-Med w Herbach. Regularnie dyżuruje w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii jamy brzusznej, tarczycy i płuc oraz certyfikaty Szkoły Usg Profimedical w zakresie badania jamy brzusznej, szyi (tarczyca, węzły, ślinianki). Zapewnia porady i konsultacje dla pacjentów dorosłych oraz dzieci, USG jamy brzusznej, płuc oraz tarczycy point-of-care.

magdalena-rokicka

LOGOPEDA, SPECJALISTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ mgr Magdalena Rokicka

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu pedagogiki opiekuńczo -wychowawczej - studiów podyplomowych - logopedia - studiów podyplomowych - oligofrenopedagogika Ukończone znaczące kursy i szkolenia: certyfikaty Integracja Sensoryczna I i II stopnia, diagnoza i terapia funkcji wzrokowych w trudnościach w czytaniu i pisaniu, Terapia ręki, Wczesna interwencja terapeutyczna i wspieranie rozwoju. Elementy diagnozy i terapii dziecka 0-36 m.ż: Wczesna interwencja, Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych, Metoda Dobrego Startu, Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się dzieci i młodzieży z poważnymi zaburzeniami komunikacji Zastosowanie ustno-twarzowej terapii regulacyjnej w/g koncepcji Castillo Moralesa u dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym, Trening funkcji intelektualnych EEG Biofeedback, Integracja bilateralna, Trener sensoplastyki I st., Wygaszanie odruchów w/g Sally Goddard, Integracja odruchów ustno-twarzowych wg S. Masgutowej, Integracja odruchów dynamiczno – posturalnych wg S. Masgutowej.

Zaneta Cierpioł

PSYCHOLOG DZIECIĘCY - mgr. Żaneta Cierpioł

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia ukończyła w 2013r. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami w szpitalach specjalistycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych, poradniach. Zajmuje się diagnozą i terapią w zakresie: 🍀zaburzeń lękowych u dzieci; 🍀zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) 🍀zaburzeń rozwoju emocjonalnego; 🍀zaburzeń zachowania; 🍀całościowych zaburzeń rozwoju; 🍀oceny funkcjonowania poznawczego;

karolina-górnik-horn

DIETETYK mgr Karolina Górnik-Horn

dietetyk kliniczny, wykładowczyni UJD. Od 2012 roku pracuje w prywatnym gabinecie dietetycznym pomagając ludziom na każdym etapie życia zadbać o swoje zdrowie poprzez prawidłowe żywienie. Od 2018 roku wykładowczyni na Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunkach: dietetyka, żywienie człowieka i dietetyka, pielęgniarstwo oraz kosmetologia. Zajmuje się poradnictwem żywieniowym oraz obejmuje opieką dietetyczną zarówno kobiety planujące ciąże, ciężarne, karmiące, niemowlęta i dzieci od najmłodszych lat życia z różnymi problemami żywieniowymi (alergie pokarmowe, zaparcia, niedobory pokarmowe, problemy z masą ciała).

Ilona Gonera

FIZJOTERAPEUTA mgr Ilona Gonera

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Ukończone kursy: PNF podstawowy, PNF rozwijający, Kinesiotaping, trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci Od 1999 roku specjalizuję się w rehabilitacji niemowląt i małych dzieci na oddziałach: Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, Neonatologii, OIOM-ie dzieci oraz Chirurgii dziecięcej. Pracuje z małymi pacjentami, u których występują: asymetrie ułożeniowe ciała, zniekształcenia czaszki (plagiocefalia, brachycefalia i inne), wrodzone wady narządu ruchu — stopy zależałe, stopy: płasko-koślawe, końsko-szpotawe, przywiedzeniowe, piętowe; kręcz szyi, wady postawy, skoliozy, wady kończyn dolnych — kolana koślawe, płaskostopie, koślawość stępu.

Rafał Krytowski

FIZJOTERAPEUTA Rafał Krytowski

Fizjoterapeuta oraz dyplomowany biomasażysta. Pracuje z dziećmi, u których występują m.in: dysfunkcje w obrębie miednicy, postawy skoliotyczne, funkcjonalne i strukturalne skróty kończyn, dysfunkcje w obrębie klatki piersiowej, wady stóp, nieprawidłowe napięcie mięśniowe. W swojej pracy wykorzystuje również techniki z zakresu terapii manualnej, chiropraktyki, osteopatii oraz terapii tkanek miękkich.

Agata Deska

PIELĘGNIARKA - Agata Deska

trawowa

SPECJALISTA D/S OBSŁUGI PACJENTA - Fatima Sikora

trawowa1

RECEPCJONISTKA - Renata Bartczak

RECEPCJONISTKA - Marta Woźniak

trawowa1

RECEPCJONISTKA - Julia Królak